Mūkusalas Biznesa Centru ar Torņakalnu savienos gājēju un velosipēdistu tilts

  • pirms 3 years

13. augustā pie Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra norisinājās darba sanāksme, kuras gaitā tika pārrunāti plāni par gājēju un velosipēdistu tilta izbūvi pār Kīleveina grāvi. Sanāksmē piedalījās gan Rīgas domes pārstāvji, gan Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks.

Pašlaik Mūkusalas ielu, un līdz ar to arī Mūkusalas Biznesa Centru, no pārējā Torņakalna atdala Kīleveina grāvis. Lai no Jelgavas ielas, kur atrodas topošais Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs, nokļūtu līdz Mūkusalas promenādei, nepieciešams mērot tālāku ceļu par spīti tam, ka abas šīs vietas salīdzinoši atrodas viena otrai blakus.

Ņemot vērā straujo apkaimes attīstību, gājēju un velosipēdistu tilts starp Mūkusalas Biznesa Centra teritoriju un Jelgavas ielu ievērojami atvieglotu cilvēku plūsmas kustību. Latvijas Universitātes Akadēmisko centru pilnībā ir plānots pabeigt 2023. gadā – šo kompleksu aktīvi apmeklēs vairāki tūkstoši studentu. Tāpat cilvēku plūsmu ievērojami palielinās projekta Rail Baltica stacijas izbūve – arī šī stacija atradīsies Jelgavas ielā.

“Šī projekta ietvaros pats galvenais ir tas, ka savienojam divas strādājošas un jau izveidotas infrastruktūras, kas vienkārši viena otru papildinās – šī būs viens no aktīvākajiem Rīgas apkaimēm, ja skatāmies pēc cilvēku blīvuma un ikdienas aktivitātēm. Satiksmes infrastruktūra ir viens no nosacījumiem, lai viss strādātu, kā pienākas, jo pašvaldība ceļus nepārbūvēs tik ātri, lai cilvēkiem būtu iespējas šeit piekļūt ar saviem pārvietošanās līdzekļiem,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks.

Tilta izbūvi un apgaismojumu pilnībā finansēs Rīgas dome, savukārt Mūkusalas Biznesa Centrs nodrošinās infrastruktūras attīstību savā teritorijas daļā, galvenokārt ietves izbūvi. Projekta izmaksas pašlaik vēl nav zināmas, jo konkurss par projekta izpildi tiks uzsākts rudenī vai ziemā. Lai gan attīstības tempi ir atkarīgi no konkursa dalībnieku aktivitātes, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis izteicis cerību, ka projektu būtu iespējams īstenot viena vai pusotra gada laikā.

“Privātajiem uzņēmumiem šobrīd, diemžēl, nav ļoti lielas nozīmes Rīgas infrastruktūras attīstībā, taču šī situācija varētu mainīties, jo finanšu situācija pilsētā pašlaik ir tāda, ka ne vienmēr ir iespējams īstenot visu to, kas nepieciešams, tāpēc iespēja piesaistīt privāto finansējumu ir ļoti atbalstāma. Rīgas dome šajā gadījumā parūpējas par publisko daļu, ko privātais bizness pēc tam varētu “apaudzēt”, jo cilvēku plūsma šeit noteikti palielināsies,” stāsta Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.

Sadarbību starp Rīgas domi un Mūkusalas Biznesa Centru var nosaukt par simbiozi, kas ir vienlīdz izdevīga gan privātajiem uzņēmumiem, gan visiem pilsētas iedzīvotājiem kopumā.

“Tie kuri iet un darbojas, tiem arī durvis atveras, un mēs varam atrast dzirdīgas ausis mūsu idejām. Protams, šie projekti parasti netiek īstenoti viena gada laikā, reizēm šis process norisinās trīs, dažreiz pat piecus gadus. Tā kā šis projekts jau ir salīdzinoši sens, varu teikt lielu paldies Rīgas domei un pilsētas mēram, ka mēs esam nonākuši līdz reālai domes darbībai. Un es domāju, ka šādu projektu būs aizvien vairāk,” stāsta Klāvs Vasks.

Avots: mbcentrs.lv

Compare listings

Salīdzināt