Pirmās tiražējamās ‘Harmony Home’ ēkas pamatos iemūrēta laika kapsula

Ar laika kapsulas iemūrēšanu “Harmony Home Teika” pamatos oficiāli uzsākta pirmās tiražējamā projekta “Harmony Home” ēkas būvniecība Rīgā, Ķeguma ielā 39.

“Harmony Home Teika” ir plānota tikai viena četru stāvu māja ar 48 dzīvokļiem. To paredzēts nodot ekspluatācijā 2022. gada vasarā.

“Laikā, kad jaunie projekti tiek pieteikti kā sēnes pēc lietus, cenšoties pārspēt ar piedāvāto dzīvokļu skaita apjomu, mājokļu tirgū arvien retāk nonāk pieprasītie mazstāvu projekti, kuros tiek piedāvāts ierobežots dzīvokļu skaits. Pieprasījums pēc dzīvokļiem šādos projektos vienmēr ir bijis nemainīgi augsts,” komentē “Arco Real Estate” Pārdošanas nodaļas vadītāja Ieva Jansone.

Tiražējumo daudzdzīvokļu ēku projektu “Harmony Home” radījusi “Stats grupa”. Ziemeļeiropas tirgum veidotais projekts risina būvniecības procesa problēmas – būvmateriālu un darbaspēka pieejamību un izmaksu pieaugumu, kā arī veicina būvniecības procesa paredzamību un kvalitātes kontroli. Tas attīstītājiem ļaujot par 25% samazināt būvniecības laiku un par 30% samazināt darbaspēka izmaksas, iepriekš skaidroja uzņēmumā.

Austrijā patentētā VST (paliekošo veidņu) tehnoloģija paredz visu būvkonstrukciju izgatavošanu rūpnīcā ar rūpniecisku precizitāti līdz milimetram. Būvlaukumā veidņi tiek montēti un piepildīti ar betonu. Pēc Skandināvijā plaši izplatītās pieredzes, inženierkomunikācijas tiek montētas un iebetonētas nesošajās sienās un pārsegumos. Šāda pieeja ļaujot apiet lielāko daļu no laikietilpīgiem, netīriem un dārgiem papilddarbiem pēc karkasa izbūves, kā arī iegūt papildus telpu uz inženierkomunikāciju šahtu rēķina.

VST tehnoloģija esot īpaši iecienīta Rietumeiropā un Skandināvijā. “Stats grupa” Latvijā pēc šīs tehnoloģijas ir uzbūvējusi astoņas ēkas, bet Rietumeiropā – vairāk nekā 40.

Projekts kā daudzdzīvokļu māja, viesnīca vai dienesta viesnīca esot replicējams uz jebkura zemes gabala ar atbilstošu zonējumu, ņemot vērā attīstītāja un atrašanās vietas prasības. Katram projektam ir iespēja izvēlēties nepieciešamo stāvu un korpusu skaitu, kā arī dzīvokļu veidus stāvā.

“Harmony Home Teika” Rīgā, Ķeguma ielā top, sadarbojoties “Stats grupai” un “Realto”. Būvniecību veic “Stats grupas” uzņēmums ” Stats Build”.

Avots: Delfi Bizness

Compare listings

Salīdzināt