Kopbiroju jeb co-working telpu tipi

Kā atrast co-working jeb kopbiroju telpas, kuras atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām? Kad būsiet izlēmis, ka strādāšana no mājām vai kafejnīcas nav labākais variants priekš Jums, noteikti vajadzētu sākt apdomāt strādāšanu co-working telpās. Arī šīm telpām, protams, ir savi plusi un mīnusi, bet ņemot vērā esošo piedāvājumu, Jūs noteikti spēsiet atrast sev piemērotu darba vietu kādā no kopbiroju telpām. Lai atvieglotu Jums pareizo telpu izvēles dilemmu, esam sagatavojuši trīs galveno kopbiroju telpu tipu aprakstus:

Iekārtots birojs

Attīstīts un pilnībā iekārtots birojs. Šāda veida birojus parasti izmanto uzņēmēji, kas uz neilgu laiku ir apmetušies kādā vietā. Šis co-working telpu tips ir ideāli piemērots  advokātiem, PR aģentiem, grāmatvežiem u.c. profesiju pārstāvjiem, kuriem ir nepieciešams komforts, kā arī šādas telpas palīdz atstāt labu iespaidu uz viņu klientiem. Pasaulē populārākais šādu pakalpojumu sniedzējs ir Regus, kas piedāvā īstermiņā iznomāt biroja telpas visā pasaulē, cilvēkiem. Šis ir labs risinājums, taču tas ir daudz dārgāks par citiem, jo iznomājamie biroji parasti ir A klases biroji ar augstākās kvalitātes mēbēlēm, visu nepieciešamo biroja tehniku un nepieciešamības gadījumā pat sekretāri. Šāda veida telpā, parasti ir noteikts darba laiks no 8:00 – 17:00 un tās nav orientētas uz izklaidēšanos, bet nopietnām lietām.

Co-working telpas

Parasti izmanto freelanceri jeb pašnodarbinātie professionāļi. VIņi ir stilīgi, bet ne tuvu tik prasīgi pret telpām, kā iepriekš minētie uzņēmēji. Jums tiks piešķirts savs galds, Jums būs iespēja satikt citus, līdzīgi domājošus cilvēkus, apkārt valdīs darbīga un radoša atmosfēra. Parasti šāda veida telpas izvēlas jaunāki cilvēki. Co-working telpas visbiežāk ir atvērtas ilgas stundas un to piedāvātie pakalpojumi ir atšķirīgi katrā vietā. Co-working telpas ir lieliska vieta lai satiktu citus freelancerus un veidotu kopīgus nākotnes plānus. Šie cilvēki, parasti vēl nav bagāti, tādēļ arī cenas co-working telpās ir noregulētas attiecīgi.

Start-up orientēti biznesa inkubatori

Šīs iestādes parasti ir orientētas uz jaunajiem uzņēmējiem un start-up kompānijām, kurām ir nepieciešama vide lai attīstītos un iegūtu kontaktus. Latvijā lielisks piemērs ir LIAA biznesa inkubatori, kuriem ir filiāles visās Latvijas lielākajās pilsētās un katrā no tām darbojās vairāki desmiti jauno uzņēmēju. Šāda veida biznesa inkubatoros iestājas cilvēki, kas vēlas savu ideju pārvērst pelnošos biznesos. Biznesa inkubatoru ir tendēti uz ražošanas uzņēmumu atbalstīšanu un lai tajos iestātos, ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Biznesa inkubatoru klientiem ir iespējams bez maksas saņemt darba vietu, saņemt finansiālu atbalstu un bezmaksas apmācības. Noteikti apsveriet šo variantu, ja esat nolēmis attīstīt savu lielo biznesa ideju.

Pieejamo pakalpojumu un ierīču klāsts var atšķirties katrā co-working telpā vai ofisā, tādēļ Jums vajadzētu saprast, kuras no šīm lietām Jums ir svarīgas:

Darba laiks. Dažas co-working telpas ir atvērtas no 8:00 līdz 17:00, bet dažas ir pieejamas 24/7 (jums tiek iedota atslēga)

Pilns biroja aprīkojums. Printeri, skeneri, ofisa piederumi u.c. lietas.

Virtuālais birojs. Iespēja piereģistrēt juridisko adresi, nosuūtīt un saņemt korespondenci.

Konferenču telpas. Nodalītas telpas, kurās ir iespējams satikties ar klientiem vai partneriem.

Aprīkojums. Mikroviļņu krāsns, ledusskapis, kafijas automāts u.c. ekstras

Dažāda veida līgumu. Pieejamie sadarbības varianti ar co-working telpu īpasniekiem var būt dažādi. Citos var būt iespēja iznomāt darba vietu pa stundām, pa dienām, pa nedēļām vai pa mēnešiem. Tādēļ Jums vajadzētu saprast, kāds variants atbilst Jūsu vajadzībām un izvēloties kopsbiroja telpas, janoskaidro vai šāds variants ir pieejams.

Rezervēta darba vieta. Dažās co-working vietās, darba galds tiek norezervēts un Jūs tajā varat atgriezties arī rīt. Citās co-working telpās Jums būs jāsēž pie pieejamajiem brīvajiem galdiem.

Trokšņa līmenis. Dažkārt co-working telpas kļūst skaļas. Ja Jums ir jāveic daudz zvani vai skype video čati, tad pārliecinaties, ka Jums būs kāda klusa vietiņa, kur darīt šīs lietas neviena netraucētam. Dažās kopbiroju telpās ir paredzētas vietas sarunām.

Mantu skapīši. Ja vēlaties dienas vidū iet nopeldēties, tad būtu labi atstāt Jūsu manatas drošībā.

Iespēja iznomāt atsevišķu telpu savai komandai vai darba grupai.

Kā atrast co-working telpas? Izmantojiet Google! Ja Jūs šobrīd atrodieties Rīgā, tad rakstiet google “co-working rīga” vai “kopbiroju telpas rīgā” un Jums noteikti tiks piedāvāts ne viens vien variants. Tāpat Jūs varat darīt, atrodoties jebkurā pasaules vietā. Uzņēmumi, kas šādus pakalpojumus piedāvā, noteikti būs parūpējušies lai viņus viegli varētu atrast interneta vidē.

Realto piedāvājumā ir kopbiroja telpas Rīgā, Čiekurkalna kvartālā, Tēraudlietuves ielā 22.

Čiekurkalna kvartāla kopbiroja uzņēmumi ne tikai veido savstarpēju sinerģiju atrodoties līdzās viens otram, bet iegūst arī pilnībā mēbelētu darba vietu ar sagatavotām koplietošanas un konferenču telpām. Izvēloties īrēt vietu kopbirojā, jums tiks dota piekļuve: plašām un gaišām telpām, virtuvei, kurā iespējams gatavot kafiju un pusdienas, mēbelētam, pilnībā aprīkotam interjeram, ātram interneta pieslēgumam un bezmaksas autostāvvietai.

Plašāku informāciju par Realto piedāvātajām co-working telpām varat atrast šeit:
https://realto.lv/kopbirojs-un-co-working-telpas/

Compare listings

Salīdzināt