Biroja telpas – pirkt vai nomāt?

biroja telpas

Agrāk vai vēlāk, lielāku un mazāku biznesu īpašnieki nonāks izvēles priekšā – pirkt vai nepirkt biroja telpas savam uzņēmumam. Šāds lēmums parasti tiek uzskatīts par “nākošo soli” biznesa attīstībā – teorētiski, tas būtu loģisks solis uzņēmumiem, kuri to var atļauties.

Lai nu kā, daudzi panākumiem bagāti uzņēmumi izvēlās turpināt nomāt biroja telpas un nemaz neapsver opciju iegādāties savas telpas biroja vajadzībām. Apskatīsim dažus iemeslus, kādēļ biroja telpu nomāšana ir labāka par telpu iegādi.

Nav nepieciešamas milzīgas investīcijas

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pat veiksmīgi un augoši biznesi izvēlās palikt nomātās biroja telpās ir nepieciešamais investīciju apjoms jaunu telpu iegādei. Uzņēmumu vadītāji saprot to, ka šos līdzekļus izdevīgāk ir ieguldīt turpmākā biznesa attīstībā, nevis ēkā, kur tiek veikti biznesa procesi. Bieži vien, iegādājoties nekustamo īpašumu ir jāveic diezgan apjomīgas pirmās iemaksas, kā arī turpmākie ikmēneša kredīta maksājumi var kļūt apgrūtinoši sliktākos uzņēmuma darbības nogriežņos.

Turpretī, biroja telpas iznomājot, lielas investīcijas nebūs nepieciešamas. Parasti, iznomājot biroja telpas ir nepieciešams iemaksāt drošības naudu, kas ir 1-3 mēnešu nomas naudas apmērā, bet šīs izmaksas tāpat būs daudzas reizes mazākas, nekā pērkot nekustamo īpašumu. Kā arī drošības nauda ko Jūs iemaksājat, ir nomas naudas maksājums uz nākošajiem nomas mēnešiem un, ja Jūs nolemsiet no telpām aiziet pēc līgumā noteiktā termiņa beigām, tad Jums nebūs jāmaksā par pēdējo vai vairākiem mēnešiem. Reizēm arī drošības nauda tiek atgriezta klientam, ja netiek pārkāpti līguma noteikumi.

Telpas ir gatavas lietošanai

Izmaksas ir viena lieta, bet darbs, ko ir nepieciešams ieguldīt telpu pielāgošanā. Pat turīgu biznesu īpašniekiem būs nepieciešams veikt biroja telpu uzraudzīšanu, lai visi darbi tiktu paveikti korekti. Telefona līnijas, datoru atrašanās vietas, interneta pieslēgumi datoriem, mēbeļu izvēlēšanās un pasūtīšana, telpu vizuālais noformējums – par šīm visām lietām ir jādomā uzņēmuma īpašniekam, deleģētajam darbiniekam. Protams, ir iespējams uzticēt visus šos darbus interjera speciālistiem, bet tās atkal būs papildus izmaksas.

Izvēloties telpas īrēt, Jums būs iespēja izvēlēties telpu atrašanās vietu, iekārtojumu, telpas funkcijas u.c. ekstras, bet pats galvenais ir tas, ka Jūs varēsiet ievākties un atsākt darbus jau nākošajā dienā. Daudzas nekustamo īpašumu kompānijas piedāvā savas biroja telpas pielāgot klientu vajadzībām. Šādus pakalpojumus, ar klientu vienojoties par nosacījumiem, piedāvā arī Realto.

Lielāka fleksibilitāte un brīvības sajūta

Cik liela fleksibilitāte Jums būs pieejama, parasti ir atkarīga no uzņēmuma, kas piedāvā telpas iznomāt. Daži uzņēmumi ļaus Jums pielāgot telpas Jūsu vajadzībām, bet citi to neatļaus un būs jāizmanto telpas esošajā stāvoklī. Šie punkti parasti tiek atrunāti pirms īres līguma slēgšanas, tādēļ Jums vajadzētu būt informētam par iespējām telpas pielāgot – vai nu tas ietver biroja iekārtošanu, sienu pārkrāsošanu vai jaunu telekomunikāciju ievilkšanu u.c.

Šie ir tikai daži no plusiem, kas ir pieejami nomātās telpās. Jums būs iespēja izvēlēties ne tikai biroja atrašanās vietu, bet arī savam darbinieku skaitam atbilstošu telpu kvadratūtu un izkārtojumu. Ja vēlēsieties atpūtas telpu vai virtuvi, bez problēmām varēsiet atrast biroja telpas arī ar šīm ekstrām.

Parasti, nomas līgumi tiek slēgti uz salīdzinoši īsiem termiņiem, piemēram pusgadu. Tas dod lielu brīvības sajūtu uz priekšdienām. Ja Jūsu biznesam ir straujšs attīstības posms, tad Jūs varēsiet pieprasīt papildus telpas, bet ja Jūsu biznesā būs vērojama lejupslīde, tad varēsiet lūgt savam iznomātājam piešķirt mazākas telpas.

Šie ir patiešām spēcīgi argumenti, ja runa iet par “brīvību”, kuru Jūs saņemsiet iegādājoties savas biroja telpas. Jūs varbūt būsiet personīgi atbildīgs par jautājumiem, kas i r saistīti ar telpu apsaimniekošanu, bet ja Jums būs nepieciešams paplašināties, tad atkal būs jārēķinās ar milzīgām investīcijām. Ja Jūsu plānos ir biznesa vērienīga attīstīšana, tad būs grūti izvēlēties telpas, kas būs atbilstoša izmēra un vajadzības var mainīties pavisam ātri!

Mazāka atbildība

Tas, ka Jums ir pilna kontrole pār Jūsu biroja telpām var skanēt patīkami, bet tas arī nozīmē, ka Jūs būsiet pilnībā atbildīgs par šīm telpām. Tas nozīmē, ka Jums būs daudzas papildus lietas par ko uztraukties.

Telpu uzturēšanas izmaksas nekad nav fiksētas, ja runa iet par Jūsu personīgo komercīpašumu. Ja ir nepieciešams ko salabot, tad remontadrbi būs jāsedz no paša kabatas. Turpretī, īrejot īpašumu, remontdarbu izmaksas parasti sedz ēkas īpašnieks, kas nozīmē, ka Jums nekad netiks piestādīts milzīgs rēķins par neparedzētiem telpu remontdarbiem.

tas pats attiecās arī uz ikdienišķiem telpu uzturēšanas darbiem. Piemēram, telpu tīrīšana, Jums noteikti nebūs jāveic pašiem, bet tā būs iekļauta telpu apsaimniekošanas maksā un par to rūpēsies telpu īpašnieks. Ja gadīsies kas neparedzēts, tad ēkas pārvaldnieks nodrošinās santehniķu, elektriķu, būvnieku pakalpojumus bez papildus samaksas.

Ēkas pārvaldnieki parasti ir ieinteresēti telpas uzturēt maksimāli labā stāvoklī, lai īrniekiem nerastos vēlēšanās šīs telpas pamest. Tas nozīmē, ka uzņēmums varēs pievērst visu savu enerģiju pamatbiznesa attīstībai, atrodoties tīrās un sakoptās telpās. Ja kaut kas atgadīsies, vienmēr varēsiet piezvanīt ēkas pārvaldniekam un trūkumi tiks novērsti bez Jūsu laika tērēšanas un papildus izmaksām.

Papildus pakalpojumi

Izvēloties nomāt biroja telpas, Jūs saņemsiet ne tikai profesionālus telpu apsaimniekošanas pakalpojumus, bet arī daudzus citus papildus pakalpojumus. Ēkas administrācija, IT pakalpojumu nodrošinājums, pasta kastes – arī par šiem pakalpojumiem Jums būs jādomā pašam, ja izvēlēsieties biroja telpas pirkt.

Telpu noma attīstītā biznesa centrā nodrošinās Jums šos pakalpojumus par ļoti minimālām izmaksām. Biznesa centros parasti ir arī kafejnīcas vai pat fitnesa centri, ko ļoti novērtēs Jūsu darbinieki.

Izīrējot biroja telpas, Jūs varat izvēlēties īres termiņu, kvadrātmetrus un daudzas citas lietas. Ja Jums ir nepieciešami kādi papildus pakalpojumi, varat tos pieprasīt esošajam telpu iznomātājam vai meklēt telpas citā vietā. Ja izvēlēsieties komercīpašumu pirkt, tad būsiet piesiets vienai ēkai un visām tās uzturēšanas izmaksām.

Compare listings

Salīdzināt