Ar ko atšķiras A, B un C klases biroji?

Ne visas biroju ēkas ir vienādas, tāpēc pastāv vispārēja klasifikācijas sistēma, lai tās klasificētu pēc vecuma, ērtībām, estētikas un vispārējās infrastruktūras. Komerciālo nekustamo īpašumu mākleri izmanto šīs klases, lai sagatavotu piedāvājumus un pamatotu nomas izmaksas ēkā.

A klases biroji

Augstākās kvalitātes biroja telpas tirgū tiek uzskatītas par A klases birojiem. Parasti šīs telpas atrodas jaunbūvēs vai pilsētas centrā un ir aprīkotas ar augstākās klases iekārtām, ērtībām, ventilācijas sistēmām un tehnoloģiskajiem risinājumiem. A klases ēkas ir estētiski pievilcīgas, un tās atrodas respektablās un zināmas vietās, piemēram, pilsētas galvenajos biznesa rajonos. Šīs telpas parasti apsaimnieko atpazīstamas nekustamo īpašumu apsaimniekošanas kompānijas, kuras savu darbu veic nevainojami.

Ēkas stāvu skaits ir vēl viens no faktoriem A klases biroju klasificēšanas skalā. Šajā kategorijā ietilpst daudzas augstceltnes. Telpās, kas atrodas šajās ēkās, parasti ir arī augstāki griesti. A klases biroju ēkās gandrīz vienmēr ir lieli centrālie vestibili ar administrācijas darbiniekiem.

A klases biroju nomas cenas parasti ir augstākas par pilsētas vidējo īres maksas apmēru. Pieprasījums pēc A klases biroju telpām ir liels, tādēļ īrnieki pretenzijas ceļ reti, jo iznomātājs viņu vietā ātri var atrast jaunu nomnieku. Šī tipa biroju telpas ir ļoti pieprasītas no lieliem un turīgiem uzņēmumiem, kā arī no tādu nozaru pārstāvjiem kā juristi, finansisti, grāmatveži u.c.

B klases biroji

B klases biroju ēkas tiek uzskatītas par pieklājīgām, uz visu biroju telpu fona. Šīs ēkas ne vienmēr ir tik pat kvalitatīvas, tām var nebūt iespaidīgi arhitektūriski dizaini un lielu vestibilu ap kā A klases biroju ēkām. Taču šīs ēkas un telpas tajās ir pilnībā funkcionējošas un piemērotas visa veida biroju darbu veikšanai.

Ēku atrašanās vietas, tehniskie risinājumi un ēku pārvaldnieki parasti ir vidēja līmeņa vai nedaudz virs vidējā līmeņa. Šo iemeslu dēļ B klases biroju telpām ir tendence veidot “vidējo” tirgus nomas maksas cenu. Lielākajai daļa B klases biroju ēku ir mazāk par četriem stāviem un to atrašanās vietas ir priekšpilsētās vai klusākos pilsētu rajonos.

Vēl viens faktors, kas atšķir A un B klases ēkas ir to vecums. B klases ēkas parasti ir vecākas par A klases ēkām, tādēļ arī to tehniskais un vizuālais stāvoklis var būt attiecīgi sliktāks. Ēkas ar laiku var zaudēt savu A klases reitingu, ja tās netiek pienācīgi uzturētas un apsaimniekotas. Pasliktinoties ēku stāvoklim var tikt pazemināts arī ēkas klase, piemēram, no A klases un B klasi.

C klases biroji

C klases biroju ēkas, ir sliktākas kvalitātes struktūras tirgū. Biroju ēkas mēdz atrasties pilsētu nostūros, un šīs ēkas ir sliktā vizuālā un iespējams arī tehniskā stāvoklī. Šīs ēkas ir nepieciešams remontēt un atjaunot to vecuma dēļ, jo C klases biroju ēkas parasti ir vecākas par 20 gadiem.

Neskatoties uz C klases biroju ēku un telpu trūkumiem, daudzas šīs klases ēkas ir pilnībā aizņemtas. Šādas telpas parasti ir lētākas par tirgus vidējo cenu un tās piesaista īrniekus, kas nevar atļauties A un B klases biroja telpas. Šādas telpas izvēlās arī uzņēmumi, kuru tēlu neietekmē to biroju atrašanās vieta.

Bieži vien C klases biroju ēkas tiek atjaunotas un to klase līdz ar to tiek paaugstināta uz B. Ar dažiem uzlabojumiem un remontiem C klases ēku var paaugstināt līdz B klasei, lai gan maz ticams, ka tā sasniegs A kategorijas statusu, ņemot vērā tā atrašanās vietu un vecumu.

Protams, biroju telpu cenas noteikšana nav precīza zinātne; nosakot cenu tiek ņemti vērā dažādi faktori – no vietējā nekustamā īpašuma tirgus stāvokļa līdz ēkas piedāvātajām ērtībām. Šī iemesla dēļ, biroju telpu nomas maksa ir savā mērā subjektīva. To vajadzētu atcerēties vienojoties par telpu nomas cenu.

Compare listings

Salīdzināt
Meklēt
Price Range From To