Hausmaņa biroji – Braslas Biznesa centra jaunais nosaukums

hausmaņa biroji

Hausmaņa biroji – Braslas Biznesa centra jaunais nosaukums

Kopš 2007. gada, ēku komplekss Braslas ielā 29 un 29a ir atpazīstams kā Braslas biznesa centrs. Tomēr ar šā gada rudeni  biznesa centrs iegūs jaunu nosaukumu – “Hausmaņa biroji”. Nosaukuma maiņa saistīta ar Realto, kā nekustamo īpašumu attīstītāja, vēlmi katram no tam piederošajiem biznesa centriem piešķirt savu identitāti un raksturu. Respektējot un cienot vēsturi, esam nolēmuši Braslas biznesa centru pārsaukt par “Hausmaņa biroji”.

Paralēli nosaukuma maiņai, šobrīd kopā ar arhitektiem strādājam pie biznesa centra kopējā vizuālā veidola pārmaiņām – tas ietver gan vadlīniju izstrādi izkārtņu vizuālajam izskatam un to izvietošanai  uz fasādēm, gan iekštelpu stāvu nummerācijas un citu norāžu jauna koncepta izstrādi. Tāpat šobrīd  strādājam pie labiekārtojuma plāna, paredzot teritorijā vairākas labiekārtotas atpūtas zonas. Atbalstot aktīvu un zaļu dzīvesveidu, plānojam ierīkot papildu velonovietnes un veidot teritoriju zaļāku.

No vēstures lappusēm:

Purvciema vēsture kā apdzīvotai Rīgas pilsētas daļai nav pārāk sena, jo šajā teritorijā atradās Hausmaņa purvs. Vārdu Purvciems sāka lietot tikai 19.gs. otrajā pusē. No 17.gs. beigām šī teritorija bija pazīstama kā Hausmaņa purvs, kas nav detalizēti pētīts, izņemot kūdras dziļuma mērījumus, pirms apkaimes apbūves. Hausmaņa purva platība bija aptuveni 60 hektāri

Izpētot vēsturisko informāciju, pirmā celtne Hausmaņa purvā bija Grīziņmuiža, kas atradas tagadējā Braslas biznesa centra un Braslas industriālā parka teritorijā.

No vēstures lappusēm:

Ar 1796.gadu datētā J.K.Broces zīmējuma (2., 95 lpp.) aprakstā norādīts, ka muižiņu cēlis virsārsts Johans Bernhards fon Fišers (Johann Bernhart (Bernhard) v. Fischer) (1685-1772). Broce norāda arī, ka Fišers (1734.-1740.gadā – Krievijas ķeizarienes Annas personiskais ārsts Pēterburgā) 1742.gadā, līdz ar ķeizarienes Elizabetes nākšanu pie varas atgriezies Rīgā un mūža nogali pavadījis šajā muižiņā, nodarbodamies ar zinātni un mākslu.

Grīziņmuiža, J.K.Broces zīmējums, 1796.

Viņš pats ierīkojis šo muižiņu un te nodevies literāram darba, rakstīdams ar pseidonīmu “Aizkalnes kalnietis” (Montan zu Hinterbergen). Fišers esot iekopis agrāk neauglīgo muižiņas apkaimi, izveidojot skaistu dārzu un parku. Pats Fišers savu muižiņu dēvējis par Aizkalni (Hinterbergen), jo to no Rīgas aizsedza Grīziņkalna smilšu kalni. Viņa muižiņas vietas izvēli daudzi nopēla – kā atbildi tam Fišers uzrakstīja dzejoli, ko izdeva 1745.gadā, dzejoļa nosaukums “Aizkalnes ziemas un vasaras prieki” (Hinterbergens Winter- und Sommerlust).

1794.gadā muižiņa kļuva par Rīgas tirgotāja un šķirotāja Grīzenberga (Grīzena, Griesen) īpašumu – no viņa Grīziņkalns ieguva savu tagadējo nosaukumu. 1903.gadā dienvidos no muižas sāka iekārtot stādījumus smilšu kalnos no muižas – šeit tagad atrodas Grīziņkalna parks (1905.gada parks).

Plašais un modernais biznesa centrs “Hausmaņa biroji” atrodas Rīgā, Purvciemā, netālu no tirdzniecības centra „Domina” un dzelzceļa stacijas “Zemitāni”. Ēkā atrodas daudzveidīgas biroju, ražošanas, noliktavu un semināru telpas. Biznesa centrā ir ierīkots arī kopbirojs, kurā ir iespēja nomāt darba vietu vai atsevišķu kabinetu.

Compare listings

Salīdzināt