Atvērto durvju diena radošajā kvartālā “Provodņiks”, 21.maijā, no plkst. 15:00 -19:00

Aicinam un piedāvājam unikālu iespēju būt līdzdalībniekiem jaunas kultūrvietas tapšanā un izskatīt perspektīvo “Provodņiks” kvartālu, kā potenciālu vietu jūsu ideju un projektu realizācijai. Kvartāls “Provodņiks” atrodas vienā no vēsturiski senākajiem Rīgas rūpniecības rajoniem, blakus Sarkandaugavas ūdenskrātuvei, 4 kilometru attālumā no ostas. “Provodņiks” tika dibināts 1888. gadā un nodarbojās ar gumijas izstrādājumu ražošanu. Industriālā kompleksa lielāko ēku projektējis viens no 19. gadsimta ievērojamākajiem inženieriem Edmunds fon Trompovskis. Kvartāla teritorijā atrodas dzelzceļa sliedes, pa kurām iespējams novirzīt kravu līdz objektam. Objektā esošās telpas ir piemērotas noliktavām un ražošanai.

Radošais kvartāls “Provodņiks” izvietots teritorijā, kas pieder nekustamo īpašumu attīstītājam “Realto”. Attīstītāja iecere ir šo ~ 5,5 ha teritoriju ar kopējo iznomājamo platību 50 000m2 veidot par  daudzfunkcionālu kvartālu, kurā dzīvība noris 24h diennaktī un paralēli dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem, darbību šeit veic visdažādākās nozares pārstāvošie nomnieki – telpas pieejamas nomai  gan birojiem, gan darbnīcām, gan noliktavām, vieglajai ražošanai. Industriālais mantojums ir nozīmīga sabiedrības pagātne, augošas pilsētas pagātnes elements. Kvartālam “Provodņiks” ir ambiciozs attīstības plāns, kuru jau sākam realizēt saskaņā ar “Realto” vērtībām par ilgtspējību un objektu integrēšanu pilsētas vidē.

Atvērto durvju diena radošajā kvartālā “Provodņiks” notiks 21.maijā, no plkst. 15:00 -19:00, Aptiekas ielā 19a, Sarkandaugavā. Šajā pasākuma dienā būs iespēja ekskursijas veidā aplūkot un iepazīties ar vēsturisko bijušās gumijas izstrādājumu rūpniecības uzņēmuma “Provodņiks” galveno ēku, uzzināt tās vēsturi, kā arī šī brīža pielietojuma iespējas un nākotnes plānus attiecībā uz teritorijas attīstīšanu. Tie, kurus interesē telpu nomas iespējas rūpnīcas “Provodņiks” ēkā, būs iespēja saņemt konsultācijas no “Realto” nekustamo īpašumu pārstāvjiem.

Pasākuma norises laikā apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt rezidējošo mākslinieku izstādes un iepazīt viņu profesionālo ikdienu, ielūkojoties darbnīcās, kurās tiek radīti mākslas darbi. Apmeklētāji būs laipni aicināti apmeklēt mākslinieces Baibas Ābelītes radošo studiju, kurā ikviens interesents varēs izmēģināt gleznot īpašā mākslinieces autortehnikā.

Apmeklētājiem būs iespējams arī piedalīties ielu mākslinieka Daiņa Rudens radošajā darbnīcā. Tajā katrs interesents, izmantojot mākslinieka izveidotos trafaretus, varēs apgleznot un iegūt savā īpašumā auduma maisiņu. Savukārt mākslinieces Irinas Krilo radošajā darbnīcā būs iespējams piedalīties kolektīvā mākslas darba – ‘Sarkandaugavas mozaīka’ – radīšanā.

Atvērto durvju dienas ietvaros apskatei tiks izstādītas kolekcionāra Aleksandra Smirnova 40 vēsturiskās rakstāmmašīnas.  Vakaru noslēgs vieni no daudzsološākajiem jaunajiem elektroniskās mūzikas izpildītājiem SMILTIS69 un LEO NOVUS.

Ekskursijas interesenti varēs nofotogrāfēties vēsturiskajās ēkas ražošanas telpās, kā arī piektā stāva basketbola zālē, kurā notika arī Latvijas vīriešu basketbola izlases fotosesija, pirms došanās uz 2017. gada Eiropas čempionātam spēlēm.

Atvērto durvju dienas aktivitātes:

  • Pastaigu ekskursijas, kurās uzzināt par rūpnīcas “Provodņiks” vēsturi un kvartāla daudzfunkcionalitāti un telpu nomu. Ekskursijas notiks divos laikos: 15:30 un  plkst. 17:30. (ekskursijai iespējams pieteikties, rakstot uz e-pastu: laura@provodnik.lv vai zvanot pa tālruni -26230267, norādot izvēlēto laiku un personu skaitu)
  • Mākslinieces Baibas Ābelītes izstāde ‘Unrealistic’ no 15:00-19:00
  • Ielu mākslinieka Daiņa Rudens radošā darbnīca no 15:00-19:00
  • Kolekcionāra Aleksandra Smirnova rakstāmmašīnu izstāde no 15:00-19:00
  • Mozaīku studijas ‘Kabinetto Mosaic Studio’ mākslinieces Irinas Krilo radošā darbnīca no 16:00-19:00
  • Fotostūris basketbola laukumā no 15:00-19:00
  • Elektroniskās mūzikas izpildītājs LEO NOVUS no 19:00-21:00
  • SMILTIS69 no 21:00-23:00

 

Pasākuma laikā būs arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs ‘Brūzis manufaktūra cafe’, kas piedāvās nobaudīt īpašus burgerus, uzkodas un dzērienus.

Uz atvērto durvju dienu 21.maijā būs gaidīts ikviens interesents.

Pasākuma norises laikā tiks veikta fotografēšana. Ieeja un automašīnu stāvvietas – bez maksas.

Pasākuma atbalstītāji: Nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”,  “Brūzis Manufaktūra” , “Plēšas”

Compare listings

Salīdzināt