Telpas radošai uzņēmējdarbībai un projektiem

E. fon Trompovska kvartāls  ir kļuvis par iecienītu vietu dažādu radošu un entuziasma pilnu cilvēku vidū.

Bijusī rūpnīcas “Provodnik” ēka ir nodota ekspluatācijā 1888. gadā (links uz ēkas vēsturi), tātad, šajā ēkā rosība nav apstājusies jau vairāk kā 130 gadus! Šī piecstāvu milža kopējā platība ir vairāk kā 40 000 kvadrātmetru, kas ir gandrīz puse no nesen atklātā TC “Akropole” izmēriem (98 000 m2).

No ārpuses varētu šķist, ka E. fon Trompovska kvartālā nekas nenotiek, bet patiesībā, šī ēka pamazām piepildās ar azarta pilniem un entuziastiskiem nomniekiem, kas novērtē šīs ēkas kulturvēsturisko mantojumu, kā arī salīdzinoši zemo nomas maksu par telpām.

Atklāts paliek jautājums – kam šīs nobružātās rūpnīcas telpas ir vajadzīgas? 

Ir vajadzīgas! Starp citu, šobrīd ēkā dažādu uzņēmējdarbību īstenošanai tiek izmantoti vairāk kā 6000 m2. Apskatīsim dažus no E. fon Trompovska kvartāla nomniekiem.

Ēkas otrajā stāvā aktīvi darbojās trīs meitenes, kuras ir iekārtojušas mājīgu darba telpu savam darbam-hobijam – vintage drēbju tirdzniecībai.

Mums arī izdevās satikt Annu Pavasari, kas ar vintage drēbju tirdzniecību veiksmīgi darbojās jau vairākus gadus. Anna arī mums deva iespēju apskatīt iekārtoto studiju un uzņemt bildes. 

Viens no aktīvākajiem E. fon Trompovska kvartāla iemītniekiem noteikti ir Kārlis Dzelzītis, uzņēmuma Solid Wood Gifts īpašnieks un galvenais meistars.

Solid Wood Gifts nodarbojas ar attīstošo bērnu (un arī pieaugušo) spēļu izgatavošanu, kā arī dažādu citu koka lietu izgatavošanu. 

Vairāk par Kārli un viņa uzņēmumu varat uzzināt noskatoties šo video:

Blakus Solid Wood Gifts darbnīcai atrodas vēl viena darbnīca, kas nodarbojas ar koklietu izgatavošanu. Šajā gadījumā gan tiek izgatavotas ekskluzīvas koka mēbeles no seniem kokmateriāliem. Uzņēmumā Honey Furniture darbojās divi cilēki – Zane un Reinis Maskavi.

E. fon Trompovska kvartālā darbojās ne tikai radoši uzņēmumi, bet arī tiek organizētas sporta aktivitātes.

Piemēram, ēkas ceturtajā stāvā platības ir tik lielas, ka tajā bija iespējams iekārtot ziemas treniņbāzi lokšaušanai. Šajā treniņu laukumā ir gandrīz nepieciešamais attālums, kas nepieciešams, lai trenētos Olimpiskajām lokšaušanas disciplīnām. Šāda izmēra telpas ir ļoti grūti atrast!

Noskatieties video no kvartāla atvērto durvju dienām, lai saprastu ēkas plašumu un varenību!

Šo lokāciju ir iecienījuši arī dažādi mākslinieki, fotogrāfi un videogrāfi, lai īstenotu savas radošās vīzijas. Trompovska kvartāla galvenās ēkas augstākajos stāvos ir apbrīnas vērtas telpas! Piemēram, piektajā stāvā ir sporta zāle, kura gan esošajā stāvoklī nav piemērota sporta aktivitātēm, bet tā ir kā magnēts dažādiem foto un video projektiem.

Lielākais notikums šajā sporta zālē noteikti bija Latvijas vīriešu basketbola izlases fotosesija pirms došanās uz 2017. gada eiropas čempionātu basketbolā. Šajā fotosesijā piedalījās tādas Latvijas basketbola zvaigznes kā Kristaps Porziņģis, Dāvis un Dairis Bertāni, Jānis Timma un citi.

Sporta zāle un nebeidzamie ēkas piektā stāva plašumi ir redzami arī vairāku populāru Latvijas mūziķu videoklipos.

Piedāvājam noskatīties horeogrāfes Lauras Gorodko deju pa E. fon Trompovska kvartālu:

Vēl dažas bildes no radošiem projektiem, kas atrodamas mūsu arhīvā:

Ja vēlaties sarunāt telpu apskati, apmeklējiet šo lapu – E. fon Trompovska Kvartāls

Compare listings

Salīdzināt