Saimnieko ar prātu

Šobrīd visi pieredzam strauju cenu kāpumu dažādās nozarēs, kas liek aizdomāties par optimizāciju un taupīšanu. Apsaimniekošanas nozarē manāmi pieaug izmaksas par atkritumu savākšanu.

Lielos biznesa centros, kur darbojas dažādu nozaru uzņēmumi, nākas saskarties ne vien ar papīra, stikla un sadzīves atkritumiem, bet arī liela apjoma lielgabarīta atkritumiem, nolietotu sadzīves/biroja tehniku, baterijām, spuldzēm un citiem specifiskiem atkritumiem. Šādu atkritumu šķirošanai un izvešanai ir paredzēti speciāli konteineri, kā arī transports.

Vērtējot kā ikdienā veidojas mūsu paradumi gan darba vidē, gan mājās, nereti rodas priekštats, ka atkritumu šķirošana ir galvassāpes.

Visbiežāk cilvēki izvairās šķirot atkritumus, tādu iemeslu dēļ kā:

  • Tuvumā nav pieejami konteineri
  • Slinkums un ieradums nešķirot atkritumus
  • Neticība, ka atkritumi pa tiešām tiks otrreiz pārstrādāti u.c.

 

Viela pārdomām

Lielākā daļa no atkritumiem nonāk poligonos, taču to kapacitāte samazinās proporcionāli jaunu atkritumu daudzuma pieaugumam. Lai samazinātu atkritumu apjomu ir atbildīgi jāšķiro, tā sniedzot lielāku iespēju otrreizējai pārstrādei.

Atkritumu pārstrādes jautājumā ir dažādi risinājumi un pretēji viedokļi par to cik tie ir efektīvi un videi draudzīgi. Viens no risinājumiem atkritumu pārstrādei ir reģenerēt atkritumu enerģijā – elektrībā un siltumā. Nederīgus atkritumus sadedzina. Tomēr šāds variants tiek kritiski vērtēts – tā rodas liels CO2 daudzums un veidojas gaisa piesārņojums.

Mūsu planētai un dabai draudzīgākais paņēmiens ir pārdomāta atkritumu šķirošana un pārstrāde. Atbilstošā konteinera saturs, tiek uzreiz nogādāts pārstrādes rūpnīcās. Kā piemērs, ir depozīta sistēma, kas Latvijā ir ieviesta šī gada februārī. Katra piektā nodotā stikla vai plastmasas pudele atgriežas veikalu plauktos. Sašķiroti atkritumi manāmi atvieglo pārstrādes procesu.

Mēs Realto esam par zaļāku nākotni, ilgtspējību un izmaksu optimizēšanu. Ikdienā pieturamies pie dabai draudzīgiem risinājumiem un aicinām nomniekus iesaistīties pozitīvu pārmaiņu iniciatīvās!

Compare listings

Salīdzināt
Meklēt
Price Range From To