Noderīgi padomi: kā izvēlēties lokācijas vietu savam biznesam

Noderīgi padomi izvēloties lokācijas vietu savam biznesam. Nekustamo īpašumu nozarē, nereti, objekta atrašānās vieta tiek uzskatīta par pašu svarīgāko faktoru. Protams, atrašanās vieta ir ļoti svarīga un tā būtiski ietekmē pārdodamā vai nomājamā objekta cenu un interesentu skaitu. Uzņēmuma atrašanās vieta ir liekama vienā plauktā ar uzņēmuma piedāvāto produktu vai pakalpojumu kvalitāti, darbinieku profesionalitāti un mārketingu. Dažās nozarēs, Jūsu biroja vai tirdzniecības telpu atrašanās vieta var būt noteicošais faktors vai Jūsu uzņēmums attīstīsies, vai bankrotēs. Mēs esam sagatavojuši 8 ieteikumus, kurus būtu vēlams ņemt vērā, izvēloties telpu atrašanās vietu, savas uzņēmējdarbības attīstīšanai.

1. Iedzīvotāju demogrāfija

Izpētiet vai lielākā daļa no izvēlētā rajona cilvēkiem atbilst Jūsu pamata mērķa auditorijai. Jūs taču negribēt atvērt savu dārglietu veikalu uz ielas, pa kuru pārvietojas tikai pusaudži, “hipsteri” un skolnieki? Vai Jūsu pārdošanas apjomi uz šādas ielas būtu pietiekoši? Visticamāk ka ne! Šīs tirdzniecības telpas būtu piemērotas “Vans” brīvā laika apģērbu un apavu veikalam! Ir dažādi veidi kā noteikt rajona demogrāfiskos datus, piemēram, pavadīt vienu dienu uz šīs ielas un veikt personīgus novērojumus, apjautāties citiem tirgotājiem, pajautāt kādam, kurš dzīvo šajā rajonā u.c. Apzinot rajona, kurā Jūs vēlaties izīreēt telpas, demogrāfisko situāciju, Jums veidosies aptuvens priekšstats par iespējamo naudas plūsmu.

2.Konkurence

Konkurentu analīze vienmēr ir bijis ļoti labs palīgs dažādu lēmumu pieņemšanā, un telpu noma nav izņēmums. Pirms izīrējat biroja vai tirdzniecības telpas, noteikti pārbaudiet kur atrodas visi Jūsu konkurenti. Vai zināt iemeslu, kādēļ ātrās ēdināšanas restorāni “Hesburger” un “McDonalds” bieži atrodas viens otram blakus? Tādēļ kad šajās vietās ir liela cilvēku plūsma. Apzinot vietas, kurās atrodas Jūsu konkurenti, ir iespējams iegūt priekšstatu par to, vai šajā rajonā ir izdevīgi atrasties Jūsu nozares uzņēmumam. Pēc tam ir iespējams izkonkurēt sāncenšus ar labākiem piedāvājumiem un pievilcīgākām cenām.

3. Redzamība

Ja vēlaties atvērt savu veikalu vai telpas, kurās tiek sniegti pakalpojumi, tad pārliecinieties, ka šīs telpas ir pamanāmas no ielas un ir viegli atrodamas. Tas, protams, nenozīmē ka telpām jābūt uz pašas centrālās pilsētas ielas. Ja izvēlēsieties nomāt biznesa, piemēram, restorāna telpas netālu no tirdzniecības centra, tad liela daļa no veikala apmeklētājiem dosies garām Jūsu restorānam un pārējais jau būs atkarīgs no Jūsu atpazīstamības un mārketinga. Papildus tam, nomas maksa par šīm telpām būs daudz zemāka nekā tirdzniecības centrā.

4. Ērtības

Ērta piekļuve ir ļoti svarīga. Jūsu biznesa telpas var būt pamanāmas un Jūsu produkti augstākās kvalitātes, bet svarīgs faktors ir arī ērta un daudzveidīga piekļuve Jūsu nomātajām telpām. Par labām atrašanās vietām tiek uzskatītas tādas vietas, pie kurām ir pieejamas automašīnu stāvvietas un uz tām ir iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu. Protams, ir jāskatās vai Jūsu mērķa auditorija vispār pārvietojas ar sabiedrisko transportu vai ar automašīnām.

5. Komunikācijas

Vēl viens faktors, ko būtu ieteicams ņemt vērā izvēloties telpas nomai ir komunikāciju pieejamība. Kad Jūs meklējat savas ideālās biroja vai tirdzniecības telpas, noteikti pajautājiet iznomātājam par pieejamajām komunikācijām. Pajautājiet vai šajā eķā ir pieejams optiskais internets un vai labi strādā mobilais internets, lai varētu nodrošināt Wi-Fi. Daudzi uzņēmumi vairs nevar veikt savus ikdienas darbus bez interneta pieslēguma. Ja Jums šobrīd tas nav tik aktuāli, tad varbūt pēc pusgada jau būs, tādēļ pārliecinieties ka izvēlētajās telpās ir pieejams ātrgaitas internets.

6. Telpu izmaksas

Telpu nomas maksa noteikti nebūs vienīgais skaitlis, kas sastādīs Jūsu gala izmaksas par telpu izmantošanu. Jums noteikti nāksies pieskaitīt ēkas apsaimniekošanas izdevumus, komunālos maksājumus, interneta un telekomunikāciju pieslēgumus, apsardzes izdevumus u.c. Ja telpas ko Jūs grasāties nomāt atrodas tālāk no pilsētas centra, tad, iespējams, Jums būs jāiegulda papildus līdzekļi mārketingā, lai cilvēki par uzzinātu par Jūsu uzņēmumu. Ja vēlēsieties savas telpas pielāgot sava uzņēmuma tēlam, veicot kosmētisko remontu, tad tās atkal būs papildus izmaksas. Vēl viens veids kā noteikt gala cenu par telpu nomas cenām konkrētajā ēkā ir veikt citu uzņēmumu aptauju.

7. Pietiekama elektrības jauda

Dažu nozaru uzņēmumiem ir nepieciešami nestandarta elektrības padeves risinājumu. Ja Jūsu uzņēmums iekrīt šajā kategorijā, tad noteikti pārliecinieties, ka telpas ko vēlaties nomāt spēj nodrošināt attiecīgas jaudas elektrības padevi. Noskaidrojiet vai telpās ir trīs fāžu elektrības pieslēgums un vai ārkārtas gadījumā ir iespējams nodrošināt ģeneratoru, lai netiktu pārtraukta iekārtu darbība. Ja Jūsu uzņēmuma darbības specifika ir saistīta ar datoriem, tad pārliecinieties ka nomas telpās ir pieejama laba ventilācijas sistēma.

8. Personīgie faktori

Ja Jūs pats plānojat strādāt savā veikalā, tad svarīgs faktors noteikti būs attālums un ceļā pavadāmais laiks. Ja ceļā nāksies pavadīt pārāk daudz laiku, tad tas var aizēnot visu sava biznesa prieku. No Jūsu personības, iespējams, būs arī atkarīgs skats pa logu – varbūt Jums būs vienalga, bet varbūt Jūs meklēsiet telpas nomai, no kuru loga paverās skats uz parku vai upi u.c.

Realto biznesa centru piedāvājumā ir telpas ikviena uzņēmuma vajadzībām Rīgā un citur Latvijā.

Rīgā piedāvājam iznomāt biroju telpas, tirdzniecības telpas, ražošanas telpas un noliktavas šādās vietās:
Braslas industriālajā parkā, Braslas ielā 22, Purvciemā
Braslas Biznesa centrā, Braslas ielā 29a, Purvciemā
E. fon Trompovska Kvartālā, Aptiekas ielā 21, Sarkandaugavā
Rīgas Kinostudijā, Šmerļa ielā 3
Čiekurkalna kvartālā, Tēraudlietuves ielā 22, Čiekurkalnā
Hanzas vārtos, Pētersalas 1b, Pulkveža Brieža 43, Rūpniecības 52, Pētersalā
Ferrum centrā, Dzelzavas iela 74, Purvciemā
Mārkalnes kvartālā, Mārkalnes ielā 10, Juglā
Manufaktūrā, Brīvības gatvē 401, Juglā

Mūsu biznesa centru atrašanās vietas kartē:

Compare listings

Salīdzināt