“Zeiss biroju” ēkas pamatos iemūrēta kapsula

“Zeiss biroju” ēkas pamatos iemūrētas simboliskas laika kapsulas. Biroju ēka atradīsies Rīgā, Dēļu ielā 2, un tās būvniecības darbi, kurus īsteno būvfirma “Velve”, tiks pabeigti 2022. gada beigās.

Kā stāsta projekta attīstītāja Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks, projekta izstrādes laikā tam ir bijuši piesaistīti septiņi dažādi arhitekti un izstrādātas septiņas dažādas ieceres par to, kā šai ēkai ir jāizskatās.

“Zeiss biroju” ēka būs sešstāvīga celtne ar kopējo platību 5 700 m2. Saskaņā ar ēkas plānojumu tai būs 200 logi un stiklojumi, un trīs lifti. Ēka ir sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām, projektā iekļautas A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas, tā būvniecībā tiek izmantoti ilgtspējīgi un dabai draudzīgi apdares materiāli. Paredzēts, ka projekta kopējās būvniecības izmaksas veidos 9 miljonus eiro.

“Zeiss biroju” ēka nosaukta par godu Karla Ceisa optikas fabrikai, kas šajā vietā atradusies 20. gadsimta sākumā – atsauces uz kādreizējo ēku arī būs atrodamas jaunās celtnes fasādes dizainā. Vēsturiskā ēka, būvēta 1912. gadā, bija pirmā dzelzsbetona konstrukcijas ražošanas ēka Rīgā. Starpkaru periodā tajā izvietojusies Latvijas Leibovica radiorūpnīca, pēc 2. pasaules kara – Rīgas radiotehnikas rūpnīca.

Mūkusalas Biznesa Centra kopējā biroju platība pēc projekta realizācijas pārsniegs 35 000 kvadrātmetru un tā teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā “Tele2”, “Bolt”, “Delfi”, “Cognizant”, “Civinity” un citi biroji. Tāpat uz Mūkusalas Biznesa Centra ēku jumtiem ir izvietota pirmā lielākā saules elektrostacija Rīgā, kas ražo pilnībā zaļu enerģiju biznesa centra nomniekiem.

Compare listings

Salīdzināt