Pie Realto biznesa centriem “Manufaktūra”, “Ferrum” un “Braslas biznesa centra” uzstādītas jaunas elektroauto uzlādes stacijas.

Igaunijas elektroauto uzlādes tīkls Eleport paplašina staciju tīklu, uzstādot pirmās trīs uzlādes stacijas Latvijā, tādējādi kļūstot par starptautisku uzlādes tīklu. Jaunās stacijas ne tikai paplašina uzlādes iespējas elektroauto īpašniekiem, bet arī veic uzlādi no 100% atjaunojamiem energoresursiem.

Jaunās elektroauto uzlādes stacijas ir uzstādītas stāvlaukumos trīs vietās Rīgā, pie Realto īpašumā esošajiem biznesa centriem – Juglā pie biznesa centra “Manufaktūra”, Purvciemā pie biznesa centra “Ferrum” un “Braslas biznesa centra”. “Manufaktūra” stāvlaukumā ir uzstādīta 100 kW ultra ātrās uzlādes stacija ar 600 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km uzlādi desmit minūšu laikā. Šajā stacijā vienlaicīgi uzlādi varēs veikt divi elektroauto un, pieprasījumam augot, to ir iespējams mainīt līdz pat 200 kW lielai jaudai. Turpretī “Braslas biznesa centrs” un “Ferrum” biznesa centru stāvlaukumos ir uzstādītas dubultās 22 kW maiņstrāvas stacijas jeb lēnās uzlādes stacijas, kas nodrošina 130 km/h uzlādes ātrumu, kas būs vairāk piemērotas nesteidzīgai, bet pietiekami ātrai uzlādei, kamēr elektroauto īpašnieks ir devies darba gaitās. Uzlādes stacijā pie “Ferrum” biznesa centra vienlaicīgi uzlādi var veikt divi, bet uzlādes stacijā pie “Braslas biznesa centrs” – četri elektroauto. Šīs uzlādes vietas ir aprīkotas ar Type 2 ligzdu un Type 2 kabeli.

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur uzlade.lv mājaslapu.

“Latvijas iedzīvotāju interese elektroauto iegādē gadu no gada apsteidz iepriekš izteiktās prognozes. Līdz ar augošu pieprasījumu pēc zaļākiem transportlīdzekļiem rodas vajadzība pēc sakārtota un ērta uzlādes tīkla, kas ir pieejams elektroauto īpašniekam neatkarīgi no izvēlētā maršruta. Šīs trīs stacijas ir tikai sākums plašam un ilgtspējīgam uzlādes tīklam Latvijā, veicinot klimatneitrālas transporta nozares attīstību,” norāda “Eleport Latvija” vadītājs Kārlis Mendziņš.

“Pirms aptuveni sešiem gadiem nomainījām lielāko daļu sava autoparka uz elektroauto un arvien biežāk novērojam, ka arī mūsu klienti un biznesa centru apmeklētāji izvēlas pārvietoties ar elektroauto. Tāpēc, pieprasījumam augot, vēlējāmies paplašināt un uzlabot arī mūsu uzlādes staciju klāstu. Eleport šobrīd ir vienīgais privātais uzlādes tīkls Latvijā un ar viņu palīdzību varējām ērti nomainīt iepriekšējās stacijas pret modernākām un efektīvākām, tādējādi atvieglojot turpmāko elektroauto uzlādi, kā mūsu darbiniekiem, tā mūsu klientiem,” stāsta Agnese Rutka, Realto nekustamo īpašumu daļas vadītāja.

Saprotot, ka elektroauto esošā uzlādes staciju infrastruktūra tuvākajā nākotnē nespēs nodrošināt augošo pieprasījumu pēc elektroauto, Eleport izvirzīja mērķi nodrošināt vienotu un pieejamu uzlādes tīklu visā Baltijā, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku. Pēc veiksmīgas uzņēmuma attīstības kamiņvalstī Igaunijā, Eleport piesaistīja finansējumu 1 miljona eiro apmērā, lai attīstītu ilgtspējīgu uzlādes tīklu arī Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd Eleport piedāvā uzņemties visas izmaksas saistībā ar jaunu staciju uzstādīšanu publiskai lietošanai, lai pievienotu jau esošās uzlādes stacijas uzņēmuma tīklam vai izveidotu jaunas kopā ar Eleport, veicinot straujāku mūsdienīgas infrastruktūras attīstību Latvijā un Baltijā.

Šogad Eleport Latvijā plāno uzstādīt kopumā 30 uzlādes stacijas, kas sniegs vairāk nekā 100 pieslēgvietas elektroauto uzlādei, un ieviest arī elektroauto īres pakalpojumus.

Avots: Eleport Latvija

Compare listings

Salīdzināt