Pētersalā darbību uzsākusi “Fiqsy” elektrisko skrejriteņu noma

Mēs vienmēr esam ļoti priecīgi par savu klientu sasniegumiem un paveikto. Esam gandarīti, ka Latvijas jaunuzņēmums “Fiqsy”, kurš piedāvā elektrisko skrejriteņu koplietošanas pakalpojumu, par sava uzņēmuma mājvietu ir izraudzījušies Biznesa centru “Hanzas vārti”, Pētersalas ielā 1b, Rīgā.

“Fiqsy” piedāvās 350 elektiskos skrejriteņusi Rīgas centrā un citos rajonos uzņēmumu darbinieku, tūristu un ikviena cilvēka lietošanai. Sākotnējā posmā darbības zona būs Rīgas centrs, Jaunās Teikas rajons un tuvējā Pārdaugava. Precīzu atļauto braukšanas zonu norādīs mobilo telefonu lietotne, stāsta kompānijas pārstāvji.

“Mēs redzam, ka “Fiqsy” var palīdzēt darīt dzīvi brīvāku un ērtāku dažādām auditorijām – gan uzņēmumu darbiniekiem, kuriem viss jāpaspēj, gan tūristiem, kuri grib redzēt vairāk Rīgas, gan ikvienam cilvēkam, kuram patīk pārvietošanās brīvība un iespēja darīt lietas gudrāk,” norāda uzņēmuma izveidotājs un vadītājs Māris Avotiņš.

Svarīgi, kā norāda kompānijā, ka to nav jāiegādājas, bet var lietot tik daudz un tur, kur tiešām nepieciešams, maksājot tikai par braukšanas laiku. “Tā ir pasaulē augošā koplietošanas jeb sharing economy tendence, kad tev nav jāpieder lietām, ko tu lieto,” uzskata uzņēmuma pārstāvji.

Latvijā elektriskais skrejritenis tiek klasificēts kā tūrisma un atpūtas inventārs, tādēļ tas var pārvietoties gan pa ietvi, gan pa velosipēdu celiņiem. Sākuma posmā “Fiqsy” ierobežos skrejriteņu ātrumu līdz 15 km/h, lai visi kustības dalībnieki labāk sarod viens ar otru.

Kādus elektroskūterus izmanto Fiqsy?

Uzņēmuma pārstāvis norādīja, ka Fiqsy izmanto pielāgotus Xiaomi elektroskūterus. Tiem ir neierasts dizains un pamanāmi košs oranžs krāsojums. Skūteriem pagaidām ir ātruma ierobežojums līdz 15km/h un tie ar vienu uzlādi spēj veikt līdz 30km lielu attālumu. Skūteriem ir apgaismojums un mehāniska rokas bremze. Tie izmanto cietās riepas.

Kā darbojas Fiqsy?

Elektroskūteru noma notiek ar Apple iPhone vai Android lietotnes palīdzību. Tajā var vienkārši piereģistrēties norādot savu mobilā telefona numuru un pievienojot maksājumu karti.

Pēc tam mobilajā lietotnē varam apskatīties karti ar visiem pieejamajiem elektroskūteriem, kā arī redzēt zonas, kur tos varam pēc brauciena beigām atstāt. Serviss pagaidām ir pieejams Rīgā un vairāk ir “zaļo” zonu, kur skūterus varam atstāt nekā ierobežojumu. Lietotnē varam uzspiest uz mūs interesējošā skūtera un aplūkot informāciju par to: uzlādes līmeni (atlikušo nobraucamo kilometru skaitu), kā arī tarifa informāciju. Tāpat varam pogas spiediena attālumā likt skūterim nopīkstēt, lai starp vairākiem skūteriem atrastu to, kuru vēlamies atslēgt.Lai varētu uzsākt braucienu, mums vajag lietotnē pievienot maksājumu līdzekli (karti) un ieskaitīt Fiqsy maciņā naudu. Par kartes pievienošanu novilks 0.1 eiro un mazākais papildināšanas solis ir 5 eiro. Ja maciņā ieskaitīsim 10 vai 20 eiro, papildus saņemsim attiecīgi 1 un 3 eiro dāvanā.

Lai atbloķētu skūteri, vajag no lietotnes noskenēt tā QR kodu, kas ir uzlīmēts uz skūtera stūres. Ja laukā tumšs, lietotne mācēs ieslēgt lukturīti, bet, ja kodu neizdodas noskenēt, varam to ievadīt manuāli. Kad brauciens pabeigts, lietotnē to apstādinām un nobildējam kā esam novietojuši skūteri. Tos Fiqsy iesaka novietot kārtīgi un vēlams pie ierastajām velosipēdu novietnēm. Lietotnē var apskatīties veikto braucienu vēsturi.

Cik maksā Fiqsy elektroskūteru lietošana?

Šobrīd Fiqsy tarifs ir 1 eiro par katru skūtera atslēgšanu un pēc tam 0.10 eiro par katru brauciena minūti. Salīdzinājumam, konkurējošais ATOM serviss piedāvā mazliet lētāku tarifu: 0.90 eiro par brauciena uzsākšanu un 0.09 eiro minūtē par pašu braucienu.

Fiqsy pārstāvis norādīja, ka pēc pirmajām dienām redz, ka klientu vidējais brauciens ir īss: 1.5 – 2.5 eiro apmērā. Savukārt, ATOM pārstāvis norādīja, ka viņu servisā darba dienās vidējais brauciena garums ir 3-4km, bet brīvdienās 5-6km.

Fiqsy piedāvājums uzņēmumiem

Fiqsy mājaslapā varam iepazīties ar informāciju par sadarbības piedāvājumu uzņēmumiem. Fiqsy tiem piedāvā īsas mobilitātes risinājumu Rīgas centrālajā daļā. Praksē tas nozīmē, ka tiek noslēgts sadarbības līgums un Fiqsy apņemas katru dienu noteiktā saskaņotā vietā izvietot konkrētu skrejriteņu skaitu un pa dienu tos arī papildināt. Pirmajā darbības gadā Fiqsy partneriem piedāvā izmantot skrejriteņus par īpašu tarifu. Lai šo tarifu varētu izmantot, darbiniekam ir jāautorizējas ar kompānijas e-pasta adresi.

Fiqsy atlaižu kodi un akcijas

Izmantotie resursi:
Kursors.lv

 

Join The Discussion

Compare listings

Salīdzināt