“Brūzis Manufaktūra” ēkas rekonstrukcijas projekts saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvu 2022!

Š.g. 7.oktobrī “Brūzis Manufaktūra” ēkas rekonstrukcijas projekts saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvu 2022! Apsveicam ar šo prestižo un augsti novērtēto apbalvojumu  Mantenu Devriendt un Lieni Jākobsoni!

Šis sasniegums arī priekš mums, Realto komandas,  nozīmē mūsu uzņēmuma vērtību atzīšanu un mēs turpināsim darbu, lai īstenotu savus mērķus  attiecībā uz  ilgtspējību un pārdomātu rekonstrukciju visos mūsu biznesa centros un kvartālos.

Īss ieskats kvartāla Manufaktūra vēsturē.

Juglas rūpniecības vēsture aizsākās 19.gadsimtā, kad tika nodibinātas vairākas fabrikas, tajā skaitā 1899. gadā uzņēmēju apvienība esošās Manufaktūras vietā izveidoja ķīmisko fabriku “Glower”. Fabrika ražoja dzeramo sodu, minerālskābes, bārija hlorīdu un citas vielas un nodrošināja darba vietas aptuveni 200 strādniekiem. Nelaimes gadījums un 1.Pasaules karš noveda pie fabrikas likvidācijas.

Tomēr rūpniecības ēkas un to atrašanās vietas potenciāls atrada savus uzņēmējus, kuri to iegādājās un nodibināja akciju sabiedrību “Rīgas manufaktūra”. Rūpnīcā sāka ražot vaskadrānas un gumijas audumus. Laika gaitā tika apvienotas ķīmiskās fabrikas ēka un blakus esošā ādas rūpnīcas ēka un dibināta tekstilrūpnīca  “Rīgas Manufaktūra”. Rūpnīcā darbojās balinātava, vērptuve, krāsotava, spodrinātava. Rūpējoties par strādniekiem, blakus tika uzceltas 6 dzīvojamās mājas. Šādi sāka veidoties rūpniecības kvartāls.

Vēsturē labi zināmam un traģiskam laikam ritot, uzņēmums tika nacionalizēts un tikai pēc 2. Pasaules kara, tas atguvās un turpināja darbu zem oriģinālā nosaukuma “Rīgas Manufaktūra”, tomēr ražošanas procesu attīstības gaitā, vēsturiskās ražošanas ēkas tika pamestas.

2012.gada beigās ēku kompleksu kopējā platībā ap 32000m2 iegādājās nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”. Mēs pieņēmām izaicinājumu attīstīt vēsturiskā mantojuma industriālo objektu, rūpīgi to rekonstruējot un atjaunojot, dāvājot tam jaunu dzīvi un funkcionalitāti.

Šovasar pēc vērienīga rekonstrukcijas projekta, durvis vēra  “Brūzis Manufaktūra”. Ēkas plānojums un iekštelpu dizains veiksmīgi integrēja alus darītavu un kafejnīcu.

Šobrīd “Brūzis Manufaktūra” ir  novērtēts kā vieta, kurā rast autentiskuma sajūtu un tas  ikdienu pulcē gan alus, gan garda ēdiena cienītājus. Telpu plašums un atvērtais plānojums sniedz iespēju aicināt mūziķus un citas radošas personības, apvienības, lai padarīt Brūža vakarus jautrākus un emocijām bagātākus. Ikviens ir laipni gaidīts, lai pašu acīm novērtētu “Brūzis Manufaktūra” interjeru un arī ēdienkarti.  Iegūtais apgalvojums ir spēcīga motivācija turpināt jau iesākto!

Rakstā ir izmantoti attēli no www.latarh.lv

Compare listings

Salīdzināt