Braslas biznesa centrā, AMFO studijā norisinājās grupas “ATOM” jaunās programmas prezentācijas koncertieraksts

27. februāra vakarā Braslas biznesa centra mūzikas ierakstu studijā AMFO norisinājās grupas ATOM studijas koncertieraksts. Biznesa centrā, Braslas ielā 29A, ir izveidota jauna, moderna un multifunkcionāla mūzikas ierakstu studija.

Studijas koncertieraksts  tika organizēts, lai uzņemtu promo video un foto materiālus grupas ATOM jaunajam EP albumam. Uz koncertu tika uzaicināti 20 viesi, kas arī ir optimālais klausītāju skaits šāda veida studijas koncertiem.

Studijas izveidotājs ir Latvijā pazīstamais mūziķis un producents Ainārs Marjors. Šobrīd studija ir mājvieta rock-fusion žanra grupai “ATOM”. Grupa ATOM ir četru mūziķu apvienība, kas tika dibināta 2018. gada janvārī.

Vīzija par grupas ATOM izveidošanu radās, kad producents un basists Ainars Majors tikās ar dziedātāju un dziesmu autoru Čārliju Vaskezu (Panama). Grupai pievienojās arī divi jauni un virtuozi latviešu mūziķi – Miķelis Dzenuška (ksilofons / sintezatori) un bundzinieks Toms Kagainis.

Sarunā ar Aināru Majoru, vēlējāmies noskaidrot, kādēļ par multifunkcionālas studijas izveides vietu tika izraudzītas telpas tieši Realto biznesa centrā Braslas ielā 29 A.

A. Majors stāsta, ka īsto telpu meklējumi ilga aptuveni trīs gadus. Mūzikas ierakstu studijas telpām ir jābūt ļoti specifiskām.

Pirmkārt, telpām ir jābūt klusām, lai negaidīti trokšņi nevarētu sabojāt skaņas ierakstu. Otrkārt, jaunrade, kas top studijas telpās, nedrīkst būt kā traucēklis citiem, īpaši dzīvojamajam fondam. No Braslas biznesa centra tuvākā dzīvojamā māja atrodas vismaz 200 metru attālumā, un studija ir ierīkota tā, ka pat īpaši skaļa muzicēšana nevienam netraucē. Treškārt, telpai ir jābūt ar pareizu garuma, platuma un augstuma proporciju, pie kam griestiem vajadzētu būt gandrīz 5 metrus augstiem. Tas dod iespēju pareizi ierakstīt dažādus akustiskos instrumentus. Ceturtkārt, kas arī ir viens no galvenajiem argumentiem tieši šīm telpām, ir lielie logi. Lai varētu produktīvi un radoši strādāt, mūziķiem ir nepieciešamas īpaši gaišas telpas un šajā studijā ir ļoti lieli logi, kas gādā par gaismas enerģiju – tātad spēju ilgstoši strādāt radošu darbu bez noguruma.

Vēl Majors piebilst, ka studija tapa ciešā sadarbībā ar būvakustiķi Artūru Pērkonu. Paldies sakām arī Realto par pretimnākšanu un atbalstu idejas realizēšanā un gala rezultātā tika iegūtas pilnvērtīgas, augstas kvalitātes mūzikas ierakstu studijas telpas.

Ainārs uzsver, ka šī, iespējams, ir pirmā multifunkcionālā studija, kurā var strādāt gan individuāli, gan aizvadīt mēģinājumus mazākas un lielākas grupas. Studijas telpās ir pieejama modernākā aparatūra, kas ļauj veikt kvalitatīvus skaņu ierakstus, studijā var organizēt  koncertus, filmēt koncertierakstus tos publicējot drīzumā arī straumēšanas tehnoloģijā, veidot  mūzikas videoklipus un organizēt fotosesijas. Studijā ir unikāla iespēja strādāt ar gaismas tehniku un ar videoprojekcijām, kas pateicoties 8 x 4 metri lieliem sienas un grīdas ekrāniem spēj pārvērst telpu visfantastiskākajā veidā.

Šobrīd studijā lielākoties strādā grupa ATOM, kā arī tajā ir dota iespēja strādāt vairākiem jaunajiem Mūzikas akadēmijas talantiem. Nākotnē AMFO studijā savas radošās ieceres realizēs arī citas mūziķu apvienības.

Plašais un modernais Braslas biznesa centrs atrodas Rīgā, Purvciemā, Braslas ielā 29 A, netālu no tirdzniecības centra „Domina” un dzelzceļa stacijas “Zemitāni”. Ēkā atrodas daudzveidīgas ražošanas, noliktavu, biroju telpas.  Biznesa centrā ir ierīkots arī kopbirojs, kurā ir iespēja nomāt darba vietu vai atsevišķu kabinetu.

Compare listings

Salīdzināt